Cayma Hakkı – Cayma Hakkı Yönergesi

On dört gün içinde hiçbir sebep göstermeksizin bu sözleşmeden cayma hakkınız saklıdır.
Cayma süresi, malların sizin tarafınızdan veya sizin tarafınızdan belirlenen, taşımada görevli olmayan üçüncü bir tarafın malları teslim alındığı günden sonraki on dört gündür.

Cayma hakkınızı kullanabilmek için, bu sözleşmeyi iptal etme kararınızı açık bir beyanla (örneğin posta, faks veya e-posta yolu ile) bize bildirmeniz geremektedir.

  • DR JUCHHEİM KOZMETİK ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD.
  • Dr. med. Jürgen Juchheim
  • ŞTİ Oruçreis Mah. Vadi Cad. İstanbul
    Ticaret Sarayi Blok No 108 İç Kapı No: 3
    Esenler/İstanbul
  • info@juchheim-turkey.com

Ekteki örnek Cayma Formunu kullanabilirsiniz, ancak bu formu kullanmak zorunlu değildir.

Cayma tarihini belirlemek için, cayma süresi sona ermeden cayma hakkını kullanacağınızı bildirmeniz yeterlidir.

Caymanın Sonuçları

Bu sözleşmeyi iptal etmeniz halinde, teslimat ücretleri da dahil olmak üzere, tarafımıza yaptığınız tüm ödemeleri (sunulan en ucuz standart teslimattan farklı bir teslimat türünü seçmenizden doğacak ek maliyetler hariç) bu sözleşmeden caydığınızı belirten bildirinin bize ulaştığı günden itibaren en geç on dört gün içinde tarafımızca derhal geri ödeme yapılmak zorundadır. Bu geri ödeme için, taraflarca farklı bir şekilde açıkça mutabakata varılmadığı takdirde, işlemde kullandığınız ödeme yöntemi kullanılacaktır, geri ödeme için sizden hiçbir koşulda herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. İade edilen mallar veya malları iade ettiğinizi belirten bir kanıt elimize ulaşana kadar (hangisi daha erken tarihteyse) geri ödeme tarafımızca reddedilebilir.

Bu sözleşmeden cayma konusunda haber verdiğiniz tarihten itibaren en geç on dört gün içinde malları mutlaka derhal tarafımıza iade etmeli veya teslim etmelisiniz. Malları, on dört günlük süre içerisinde gönderdiğiniz takdirde, son teslim tarihine uyulmuş olur. Malların iade maliyetlerinin sorumluluğu doğrudan sizdedir. Malların kalite, özellik ve işlevlerini kontrol etme amacıyla zaruri olmayan bir kurcalama sucunda oluşacak herhangi bir değer kaybı durumunda zararı karşılame yükümlülüğünüz bulunmaktadır.

Cayma hakkının (Medeni Kanun Madde 312g) yasal istisnaları bulunmaktadır, bu bağlamda aşağıdaki yönetmeliklere başvurma hakkımız saklıdır:

Sağlık veya hijyen nedenleriyle iade için uygun olmayan mühürlü malların, teslimattan sonra mühürlerinin çıkarılması durumunda (kozmetik, külotlu çorap ve “dikişsiz” ürünler gibi) cayma süresi daha önce sona erebilir.

Örnek cayma formu için bu linke tıklayınız